امتیاز کاربران: 

دانلود مقاله رایگان سرامیک

Word
5
46 KB 
8102
مشخص نشده
مشخص نشده
قیمت جدید: ۰ تومان
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه دانلود مقاله رایگان سرامیک

  از زمانی که انسان غارنشینی را به قصد یافتن مکان زیست بهتر ، پشت سر گذاشت، با مصالح ساختمانی سر و کار پیدا کرده بود. بدیهی است که این مواد از نوع موجود در طبیعت بود، مانند پوست برای بنا کردن خیمه و یا گل و سنگ برای تهیه مسکن دائمی‌. بعدها بشر آموخت که از قطعات چوب و تخته و میخ و پیچ برای استحکام بنا استفاده کند و موادی مانند آهک ، ساروج و سیمان را برای اتصال محکم‌تر قطعات سنگ و یا چوب به یکدیگر بکار بگیرد، ولی خاک رس مهمترین ماده اولیه تهیه بسیاری از مصالح ساختمانی است. خاک رس به صورت ناخالص در تهیه کوزه ، گلدان هاى گلی ، ظروف سفالی ، اشیا و لوله‌هاى سفالی ، سرامیک ، سیمان و به صورت خالص ، در تهیه ظروف چینی و ... مصرف می‌شود.
  تعریف
  از نظر واژه: سرامیک به کلیه جامدات غیر آلی و غیر فلزی گفته می‌شود.
  از نظر ساختار شیمیایی: کلیه موادی که از مخلوط خاک رس با ماسه و فلدسپار در دمای بالا بدست می‌آیند و توسط توده شیشه مانندی انسجام یافته و بسیار سخت و غیر قابل حل در حلال‌ها و تقریبا گداز ناپذیر می‌‌باشند، سرامیک نامیده می‌شوند.
  نقش اجزای سه‌گانه در سرامیک
  خاک رس: موجب نرمی ‌و انعطاف و تشکیل ذرات بلوری سرامیک می‌شود.
  ماسه: قابلیت چین خوردن ، پس از خشک و گرم شدن و تشکیل ذرات بلوری سرامیک را کاهش می‌دهد.
  فلدسپار: در کاهش دادن دمای پخت و تشکیل توده شیشه‌اى و چسباننده ذرات بلوری سرامیک موثر است.
 • فهرست و منابع دانلود مقاله رایگان سرامیک


کلمات کلیدی:   -

تحقیق در مورد دانلود مقاله رایگان سرامیک, مقاله در مورد دانلود مقاله رایگان سرامیک, پروژه دانشجویی در مورد دانلود مقاله رایگان سرامیک, پروپوزال در مورد دانلود مقاله رایگان سرامیک, تز دکترا در مورد دانلود مقاله رایگان سرامیک, تحقیقات دانشجویی درباره دانلود مقاله رایگان سرامیک, مقالات دانشجویی درباره دانلود مقاله رایگان سرامیک, پروژه درباره دانلود مقاله رایگان سرامیک, گزارش سمینار در مورد دانلود مقاله رایگان سرامیک, پروژه دانشجویی در مورد دانلود مقاله رایگان سرامیک, تحقیق دانش آموزی در مورد دانلود مقاله رایگان سرامیک, مقاله دانش آموزی در مورد دانلود مقاله رایگان سرامیک, رساله دکترا در مورد دانلود مقاله رایگان سرامیک

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول
دانلود مقاله، تحقیق، پروژه دانشجویی رسا پیپر