امتیاز کاربران: 

تحقیق انواع دیسک ها

Word
2
28 KB 
32500
مشخص نشده
مشخص نشده
قیمت جدید: ۰ تومان
دانلود مقاله
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق انواع دیسک ها

  دیسک به صفحه مغناطیسی گردی گفته میشود که بر روی آن اطلاعات ضبط میشود. دیسک‌ها در انواع و اندازه‌های مختلفی دیده میشوند اما همهٔ آنها عملکرد یکسانی دارند. به تقسیم بندی‌های دایره شکلی که اطلاعات روی آنها ذخیره می‌شود شیار(Track) و به ناحیه‌های شعاعی آن بخش (Sector) گفته می‌شود.

  انواع دیسک ها

   

  دیسک‌ها انواع مختلفی دارند که نام تعدادی از آنها در زیر آمده‌است:

   

  ۱.دیسک نرم یا قابل انتقال (Floppy Disk) این دیسک‌ها را میتوان وارد رایانه کرد و پس از خواندن یا نوشتن اطلاعات آنها را بیرون آورد. این نوع دیسک‌ها در دو اندازهٔ کلی ۳٫۵ و ¼۵ اینچی یافت میشوند و از هرکدام این اندازه‌ها انواعی با ظرفیت‌های مختلف وجود دارند.

   

  ۲. دیسک سخت یا ثابت (Hard Disk) معمولا این دیسک‌ها فلزی اند و روی آنها را لایه‌ای مغناطیسی پوشانده‌است. این دیسک‌ها بر خلاف دیسکهای نرم قابل انتقال نبوده و نمیتوان آنها را از رایانه خارج کرد. دیسک و دیسک خوان هر دو در محفظه‌ای بسته قرار دارند. گنجایش این دیسکها بین ۲۰ تا چندهزار برابر دیسکهای نرم است. یک محفظهٔ دیسک سخت شامل چند دیسک فلزی است که روی هم قرار گرفته‌اند و به اندازهٔ ۲ برابر تعداد دیسکها نوک خواندن و نوشتن وجود دارد. معمولا در دیسک‌های سخت به جای شیار از کلمهٔ سیلندر یا استوانه استفاده میشود. (زیرا شیارهای دیسکهایی که روی هم قرار گرفته‌اند باهم تشکیل یک استوانه میدهند.)

   

  ۳. CD-ROM این دیسکها گنجایش زیادی داشته و فقط خواندنی هستند.CD مخفف کلمات Compact Disk یا دیسک فشرده میباشد. معمولا قطر این دیسکها ۱۲ سانتیمتر بوده و برای ضبط اطلاعات بر رویشان لیزر بکار می‌رود.

   

  ۴. دیسک نوری_مغناطیسی دیسک‌هایی اند که هم قابلیت خواندن و هم نوشتن مجدد (با ظرفیت بسیار بالا) بر روی آنها وجود دارد.این دیسک‌ها با تلفیق دو تکنولوژی مغناطیسی و نوری ساخته شده‌اند.

 • فهرست و منابع تحقیق انواع دیسک ها

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.


کلمات کلیدی:   - - -

تحقیق در مورد تحقیق انواع دیسک ها, مقاله در مورد تحقیق انواع دیسک ها, پروژه دانشجویی در مورد تحقیق انواع دیسک ها, پروپوزال در مورد تحقیق انواع دیسک ها, تز دکترا در مورد تحقیق انواع دیسک ها, تحقیقات دانشجویی درباره تحقیق انواع دیسک ها, مقالات دانشجویی درباره تحقیق انواع دیسک ها, پروژه درباره تحقیق انواع دیسک ها, گزارش سمینار در مورد تحقیق انواع دیسک ها, پروژه دانشجویی در مورد تحقیق انواع دیسک ها, تحقیق دانش آموزی در مورد تحقیق انواع دیسک ها, مقاله دانش آموزی در مورد تحقیق انواع دیسک ها, رساله دکترا در مورد تحقیق انواع دیسک ها

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول
دانلود مقاله، تحقیق، پروژه دانشجویی رسا پیپر