امتیاز کاربران: 

تحقیق کانون تربیت با کارایکشا شوروی

Word
9
52 KB 
32378
مشخص نشده
مشخص نشده
قیمت جدید: ۲,۰۰۰ تومان
دانلود مقاله
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق کانون تربیت با کارایکشا شوروی

  حول قوانین و مقررات مربوط به اطفال بزهکار در کشور شوروی (روسیه سابق ) تقریبا\" نظیر تحولات مربوط در کشورهای مترقی جهان بوده و به طور کلی مجازات اطفال بزهکار در ادوار مختلف خفیف تر از کیفر بزرگسالان در قوانین پیش بینی می شد. طبق قانون 1742 شکنجه بدنی و شلاق زدن و مجازات اعدام در مورد اطفال کمتر از 17 سال ممنوع گردید .

  در سال 1765 کاترین دوم با صدور فرمانی اطفال کمتر از10 سال تمام را غیر مسئول اعلام و در صورت ارتکاب هر جرمی به ولی یا سرپرست و یا کارفرمایش سپرده می شود و اطفال 10 تا 14 سال تمام را از مجازات با اعمال شاقه معاف نمود. تخفیف مجازات با اعمال شاقه در مورد اطفال بزهکار کمتر از 17 سال تمام در فرمان اجباری اعلام شد .

  طبق قانون 1864 دادرسی اطفال بزهکار از 10 سال تمام تا 17 سال تمام به دادگاههای بخش محول گردید و نگهداری اطفال محکوم به حبس ، دارلتادیب پیش بینی شد. قانون مذکور عملا\" از 1909 اجرا گردید .

  طبق قانون 14 ژوئیه 1918 که با اقتباس از قوانین دادرسی اطفال بزهکار در کشورهای مترقی (آمریکا - انگلستان - فرانسه - بلژیک و غیره ) تدوین شده بود دادرسی اطفال بزهکار و در حالت خطرناک تا سن 14 سال تمام به کمیسیون خاص اطفال محول گردید و اطفال مذکور از مجازات معاف شدند .

  در سال 1919 اطفال تا 14 سال تمام غیر مسئول اعلام شدند.

  در 30 آوریل 1921 اولین (کانون تربیت با کار ) در مسکو تاسیس شد در اولین قانون جزای شوروی که در سال 1922 به تصویب رسید سن کبر کیفری از 17 سال تمام به 16 سال تمام تقلیل یافت در صورت محکومیت ، دادرسان مخیر بودند که مجازات اطفال از 14 سال تا 16 سال تمام را تا یک دوم مجازات پیش بینی شده در قانون مذکور تخفیف دهند .

  در سال 1929 کمیته مرکزی حزب کمونیست پیشنهاد نمود که کمیسیون خاصی مرکب از نمایندگان : وزارت دادگستری - وزارت آموزش و پرورش - سندیکای کارگران - یک نفر مددکار اجتماعی - یک نفر پزشک به جرائم ارتکابی اطفال تا 16 سال تمام رسیدگی نموده و روشهای اصلاحی یا تربیتی یا درمانی اتخاذ نماید .

  در سال 1935 قوانین مربوط به اطفال مورد تجدید نظر قرار گرفت 0 سن اطفال غیر مسئول از 14 سال تمام به 12 سال تمام تقلیل یافت و برای اطفال بیش از 12 سال تمام تا 16 سال تمام که مرتکب جرائم : سرقت - ضرب و جرح - قتل می شدند مجازات تعیین گردید .

  در سال 1940 به تعداد جرائم فوق الذکر ، جرائم خرابکاری راه های ارتباطی و بی انضباطی نیز افزوده گردید .

  در سال 1943 برای پیش گیری از بزهکاری اطفال و ارتکاب بزه به طور دسته جمعی ( تشکیل باند ) موسسات مختلف و تربیتی با کار در اکثر جمهوری های شوروی تاسیس شد اطفال یتیم - ترک شده - بی سرپرست - بی مسکن - بی انضباط و سارقین اشیاء کم ارزش در موسسات مذکور نگهداری شدند

  در 19 ژوئن 1943 دادگاه اطفال به ریاست دادرس متخصص اطفال با دستیاری متخصص علوم تربیتی و مربی اخلاقی برای دادرسی اطفال بزهکار و در حالت خطرناک (تا 16 سال تمام ) در شهرهای بزرگ اکثر جمهوری های شوروی دایر شد .

  طبق قانون جزای اتحاد جماهیر شوروی ( مصوب 25 دسامبر 1958) -اطفال تا 14 سال تمام غیر مسئول و در صورت ارتکاب جرائم مختلف ، روش های اصلاحی یا تربیتی یادرمانی در مورد آنان بایستی اجرا شود .

  اطفال 14 سال تا 16 سال تمام در صورت ارتکاب جرائم مهم (قتل - ضرب و جرح عمدی - نقض عضو - هتک ناموس - حمله مسلحانه - سرقت - ایجاد ضرر و زیان عمدی به اموال اجتماع و دولت یا ملت شوروی - اعمال عمدی که منجر به خرابکاری یا حادثه شود(سابوتاژ) هر عملی که منجر به خارج شدن راه آهن از خط ( ریل ) گرددمسئول بوده و بایستی مجازات شوند. اطفالی که به اتهام ارتکاب جرائم مذکور محکوم به حبس گردند و هم چنین جوانان از 16 سال تا 18 سال تمام که محکوم به کیفر سالب آزادی می شوند (در کانون تربیت با کار ) نگهداری می شوند .

  از جمله این کانون ها کانون تربیت با کارایشا است که مورد بازدید قرار گرفت .

  این کانون در 60 کیلومتری شهر مسکو واقع شده و تعدادجوانان مقیم در آن در روز بازدید به شرح زیر بود :

  سن تعداد

  بین 16 سال تا 17 سال 120 نفر

  بین 17 سال تا 18 سال 210 نفر

  جمع 330 نفر

  نوع جرائم ارتکابی به شرح زیر اعلام گردید :

  - نظم عمومی

  - سرقت

  - عمل منافی عفت

  - متفرقه

  مدت محکومیت آنان به قرار ذیل بود :

  تعداد مدت محکومیت

  106 نفر 3سال حبس در کانون تربیت با کار

  160 نفر از3 سال تا 5 سال حبس تربیت باکار

  64 نفر از 5 سال تا10سال حبس تربیت با کار

  1- محل و طرز ساختمان کانون

  کانون در محوطه ای به مساحت 10 هکتار که دارای درختان میوه (سیب و گلابی و آلو )بی شمار است تاسیس شده است .

  دور کانون با دو دیوار خیلی بلند متداخل به فاصله 100 متر از هم محصور است. پس از عبور از در آهنی دیوار اول بایستی برای ورود به محوطه اصلی کانون از اطاق دراز خیلی کوچک کم عرض که در دو طرف آن مامورین میلیس صف کشیده اند عبور کرد .

  کادر اداری در ساختمان نسبتا\" قدیمی قرار گرفته در طبقه اول این ساختمان ادارات : حسابداری - دبیرخانه و غیره کانون مستقر است و در طبقه دوم اطاق رئیس کانون و معاونین او - اطاق شورا و منشی ها و ماشین نویس ها قرار دارد .

  کارگاه ها در ساختمان هائی که دارای درهای آهنین و باوسایل استحفاظی کامل است بنا شده در داخل کارگاه ها نیز هر گروهی با سیم توری از سایر گروه ها مجزا شده است خوابگاه ها و سالن ناهارخوری و کلاسهای آموزش علمی و حرفه ای و سالنهای مطالعه و تفریح در داخل محوطه کانون با دیوار بلندی محصور است و برای ورود به محوطه مذکور از تمام جوانان با دقت کامل بازرسی بدنی به عمل می آید. خوابگاه ها گروهی ( 25 نفری ) و تختخوابها دو طبقه وآهنی است 

 • فهرست و منابع تحقیق کانون تربیت با کارایکشا شوروی

  فهرست:

  ندارد
   

  منبع:

  نداردتحقیق در مورد تحقیق کانون تربیت با کارایکشا شوروی, مقاله در مورد تحقیق کانون تربیت با کارایکشا شوروی, پروژه دانشجویی در مورد تحقیق کانون تربیت با کارایکشا شوروی, پروپوزال در مورد تحقیق کانون تربیت با کارایکشا شوروی, تز دکترا در مورد تحقیق کانون تربیت با کارایکشا شوروی, تحقیقات دانشجویی درباره تحقیق کانون تربیت با کارایکشا شوروی, مقالات دانشجویی درباره تحقیق کانون تربیت با کارایکشا شوروی, پروژه درباره تحقیق کانون تربیت با کارایکشا شوروی, گزارش سمینار در مورد تحقیق کانون تربیت با کارایکشا شوروی, پروژه دانشجویی در مورد تحقیق کانون تربیت با کارایکشا شوروی, تحقیق دانش آموزی در مورد تحقیق کانون تربیت با کارایکشا شوروی, مقاله دانش آموزی در مورد تحقیق کانون تربیت با کارایکشا شوروی, رساله دکترا در مورد تحقیق کانون تربیت با کارایکشا شوروی

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول
دانلود مقاله، تحقیق، پروژه دانشجویی رسا پیپر