امتیاز کاربران: 

دانلود تحقیق رایگان طلا

Word
4
33 KB 
23743
مشخص نشده
مشخص نشده
قیمت جدید: ۰ تومان
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه دانلود تحقیق رایگان طلا

  طلا
  طلا یا زَر (نشانه اختصاری:Au) نام یک عنصر است. از فلزات گرانبها با رنگ زرد و جلای فلزی می‌باشد.
  طلا به طور طبیعی میل ترکیبی بسیار پایینی با کلیه عناصر نشان می‌دهد و به همین دلیل عمدتاً در طبیعت به صورت فلز خالص یافت می‌شود.
  شکل‌شناسی
  طلا شکل کریستالی خاصی ندارد (اصطلاحاً آمورف یا بی شکل). در طبیعت معمولاً در میان سنگهای آتشفشانی و گاهی در میان رسوبات رودخانه ای و دریاچه ای یافت می‌شود. در سنگهای آتشفشانی به شکل دندریتی دیده می‌شود و در رسوبات به صورت دانه های ریز و درشت. اولین و بارزترین مشخصهء طلا، رنگ زرد و برق فلزی آن است. اما در موارد بسیار زیادی ممکن است با طلای ابلهان یا پیریت اشتباه گرفته شود. مهم‌ترین تفاوت در زمان این تشخیص، خاصیت چکش خواری طلا است. در حالی که پیریت با ضربهء چکش، خرد می‌شود، طلا در مقابل ضربه تنها کمی تغییر شکل می‌دهد.
  خواص شیمیایی طلا دارای میل ترکیبی بسیار پایینی است. به همین سبب اکسید نشده، زنگ نمی زند و در مقابل اکثر اسیدها و بازها به سادگی مقاومت می‌کند. گفته می‌شود تنها حلالی که طلا را در خود حل می‌کند، جوهر سلطان (ترکیبی از اسید سولفوریک، اسید نیتریک و اسید فلوئوریدریک) است.
  خواص فیزیکی طلا طلا دارای مقاومت الکتریکی بسیار پایینی بوده و در مقایسه با عناصر طبیعی طلا دارای کمترین مقاومت الکتریکی است. جرم حجمی طلا 19.8 گرم بر سانتیمتر مکعب است.
  چگونگی تمیز کردن طلا الف: مقداری مایع ظرفشویی در آب بریزید و روی اجاق گرم کنید و وسایل طلایی را درون آب قرار دهید و با مسواک برس بزنید و سپس با آب داغ بشویید و خشک کنید و با جیر جلا دهید. ب: پودر صابون را درون آب داغ بریزید و چند قطره آمونیاک به آن اضافه کنید و برس نرم لطیفی به آن بزنید و آن را با آب نیم گرم خوب بشویید و خشک کنید و سپس در الکل فرو برید و بشویید تا هیچ چروکی باقی نماند. ج: مقداری خمیر دندان را به همراه یک مسواک روی جواهرات مالش دهید و سپس طلاها را کاملا شسته و خشک کنید. د: با مقداری آبلیمو و کمی مایع ظرفشویی طلاهای خود را جلا دهید. ه: راه آخر این است که طلاها را در الکل 90 درجه بخیسانید و مدت دو تا سه ساعت رها کنید با پارچه پشمی آن را خشک و براق کنید.
  برق طلا
  گروه چشم‌انداز اقتصادی )The Economic Outlook Group لندن، طی گزارشی به پیش‌بینی بهای طلا در سال آینده پرداخته است. در ابتدای پیش‌بینی این گروه، این پرسش مطرح شده است که اگر نرخ تورم تا این حد تحت کنترل است، چرا بهای هر اونس طلا به بالاترین سطح خود در 24 سال گذشته یعنی سقف 500 دلار افزایش پیدا کرده است؟ به اعتقاد گروه چشم‌انداز اقتصادی، هم‌اکنون سرمایه‌گذاران بین‌المللی با رویکردهای متفاوتی به این فلز گرانبها و ارزشمند نگاه می‌کنند. در واقع، آنچه که تقاضا برای خرید طلا را افزایش داده است، به نگرانی‌های تورمی مربوط نمی‌شود، بلکه یک سری تحولات دیگر است که به این افزایش تقاضا دامن می‌زند. اولین عامل، به دیدگاه خارجیان به ویژه تولیدکنندگان نفت اُپک مربوط می‌شود که نمی‌دانند با دلارهای هنگفتی که از بابت افزایش کسری حساب جاری آمریکا نصیب آنها شده، چه کار کنند. البته آنها ساده‌ترین راه را در تبدیل دلارهای خود به یک پشتوانه مالی مستحکم و با ارزش افزوده مانند طلا یافته‌اند، زیرا طلا نسبت به سایر دارایی‌‌های موجود نظیر سهام، اوراق قرضه و سایر ابزارهای مالی از ریسک بسیار پایینی برخوردار است. دلیل دوم، افزایش محبوبیت طلا در جهان به واسطه ورود میلیون‌ها شهروند هندی و چینی به جرگه طبقه متوسط و پولدار جامعه است که به دلیل درآمد بیشتر، مایل به تبدیل مازاد درآمد خود به فلزات گرانبها مانند طلا هستند. در همین راستا، تقاضا برای مصرف طلا در کشور هند در نیمه اول سال 2005 بیش از 55 درصد افزایش یافته است. سومین دلیل افزایش تقاضا برای خرید و نگهداری طلا، این است که در حال حاضر بیشتر مردم جهان تمایلی به سرمایه‌گذاری در دارایی‌های پرریسک را ندارند، چرا که این روزها جهان آنقدر نا‌امن شده که هر لحظه احتمال وقوع یک بحران وخیم که ارزش دارایی‌ها را به شدت دچار نوسان می‌کند، وجود دارد. به همین دلیل، بیشتر سرمایه‌گذاران ترجیح می‌دهند سرمایه‌های خود را در یک دارایی ارزشمند و درعین حال، مصون از خطر کاهش ارزش مانند طلا سرمایه‌گذاری کنند. با توجه به موارد یاد‌‌شده، گروه چشم‌انداز اقتصادی پیش‌بینی کرده است که بهای هر اونس طلا در سال 2006 از مرز 650 دلار فراتر خواهد رفت.

 • فهرست و منابع دانلود تحقیق رایگان طلا


کلمات کلیدی:  

تحقیق در مورد دانلود تحقیق رایگان طلا, مقاله در مورد دانلود تحقیق رایگان طلا, پروژه دانشجویی در مورد دانلود تحقیق رایگان طلا, پروپوزال در مورد دانلود تحقیق رایگان طلا, تز دکترا در مورد دانلود تحقیق رایگان طلا, تحقیقات دانشجویی درباره دانلود تحقیق رایگان طلا, مقالات دانشجویی درباره دانلود تحقیق رایگان طلا, پروژه درباره دانلود تحقیق رایگان طلا, گزارش سمینار در مورد دانلود تحقیق رایگان طلا, پروژه دانشجویی در مورد دانلود تحقیق رایگان طلا, تحقیق دانش آموزی در مورد دانلود تحقیق رایگان طلا, مقاله دانش آموزی در مورد دانلود تحقیق رایگان طلا, رساله دکترا در مورد دانلود تحقیق رایگان طلا

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول
دانلود مقاله، تحقیق، پروژه دانشجویی رسا پیپر