امتیاز کاربران: 

دانلود تحقیق رایگان جوشکاری و برشکاری

Word
4
39 KB 
22871
مشخص نشده
مشخص نشده
قیمت جدید: ۰ تومان
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه دانلود تحقیق رایگان جوشکاری و برشکاری

  جوشکاری و برشکاری با استفاده از اشعه لیزر از روشهای نوین جوشکاری بوده که در دههای اخیر مورد توجه صنعت قرار گرفته و امروزه به خاطر کیفیت ، سرعت و قابلیت کنترل آن به طور وسیعی در صنعت از آن استفاده می شود .به وسیله متمرکز کردن اشعه لیزر روی فلز یک حوضچه مذاب تشکیل شده و عملیات جوشکاری انجام می شود .
  اصول کار و انواع لیزرهای مورد استفاده در جوشکاری :
  به طور عمده از دو نوع لیزر در جوشکاری و برشکاری استفاده می شود : لیزرهای جامد مثل Ruby و ND:YAG و لیزرهای گاز مثل لیزر CO2 . در زیر اصول کار لیزر Ruby که از آن بیشتر در جوشکاری استفاده می شود توضیح داده می شود . این سیستم لیزر از یک کریستال استوانه ای شکل Ruby (Ruby یک نوع اکسید آلومینیوم است که ذرات کرم در آن پخش شده اند . ) تشکیل شده است . دو سر آن کاملا صیقلی و آینه ای شده و در یک سر آن یک سوراخ ریز برای خروج اشعه لیزر وجود دارد . در اطراف این کریستال لامپ گزنون قرار دارد که لامپ فوق برای کار در سرعت حدود 1000 فلاش در ثانیه طراحی شده است . لامپ گزنون با استفاده از یک خازن که حدود 1000 بار در ثانیه شارژ و تخلیه شده فلاش می زند و هنگامی که کریستال Ruby تحت تاثیر این فلاش ها قرار بگیرد اتمهای کرم داخل شبکه کریستالی تحریک شده و در اثر این تحریک امواج نور از خود سطع می کنند و با باز تابش این اشعه ها در سطوح صیقلی و تقویت آنها اشعه لیزر شکل می گیرد . اشعه لیزر شکل گرفته از سوراخ ریز خارج شده و سپس به وسیله یک عدسی بر روی قطعه کار متمرکز شده که بر اثر برخورد انرژی بسیار زیادی در سطح کوچکی آزاد می کند که باعث ذوب و بخار شدن قطعه و انجام عمل ذوب می شود .
  محدودیت لیزر Ruby پیوسته نبودن اشعه آن است در حالیکه انرژی خروجی ان بیشتر از لیزر های گاز مانند لیزر CO2 است که در آنها اشعه حاصله پیوسته است، از لیزر CO2 بیشتر به منظور برش استفاده می شود و از لیزر ND:YAG بیشتر برای جوشکاری آلومینیوم استفاده میشود .
  از انجا که در این روش مقدار اعظمی از انرژی مصرف شده به گرما تبدیل می شود این سیستم باید به یک سیستم خنک کننده مجهز باشد .
  در جوشکاری لیزر دو روش عمده برای جوشکاری وجود دارد : یکی حرکت دادن سریع قطعه زیر اشعه است تا که یک جوش پیوسته شکل بگیرد و دیگری که مرسوم تر است جوش دادن باچند سری پرتاب اشعه است .
  در جوشکاری لیزر تمامی عملیات ذوب و انجماد در چند میکروثانیه انجام می گیرد و به خاطر کوتاه بودن این زمان هیچ واکنشی بین فلز مذاب و اتمسفر انجام نخواهد شد و
 • فهرست و منابع دانلود تحقیق رایگان جوشکاری و برشکاریتحقیق در مورد دانلود تحقیق رایگان جوشکاری و برشکاری , مقاله در مورد دانلود تحقیق رایگان جوشکاری و برشکاری , پروژه دانشجویی در مورد دانلود تحقیق رایگان جوشکاری و برشکاری , پروپوزال در مورد دانلود تحقیق رایگان جوشکاری و برشکاری , تز دکترا در مورد دانلود تحقیق رایگان جوشکاری و برشکاری , تحقیقات دانشجویی درباره دانلود تحقیق رایگان جوشکاری و برشکاری , مقالات دانشجویی درباره دانلود تحقیق رایگان جوشکاری و برشکاری , پروژه درباره دانلود تحقیق رایگان جوشکاری و برشکاری , گزارش سمینار در مورد دانلود تحقیق رایگان جوشکاری و برشکاری , پروژه دانشجویی در مورد دانلود تحقیق رایگان جوشکاری و برشکاری , تحقیق دانش آموزی در مورد دانلود تحقیق رایگان جوشکاری و برشکاری , مقاله دانش آموزی در مورد دانلود تحقیق رایگان جوشکاری و برشکاری , رساله دکترا در مورد دانلود تحقیق رایگان جوشکاری و برشکاری

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول
دانلود مقاله، تحقیق، پروژه دانشجویی رسا پیپر