امتیاز کاربران: 

دانلود مقاله رایگان RADIUS و سرویس دهنده IAS

Word
5
56 KB 
18696
مشخص نشده
مشخص نشده
قیمت جدید: ۰ تومان
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه دانلود مقاله رایگان RADIUS و سرویس دهنده IAS

  ارائه دهندگان سرویس اینترنت ( ISPs ) و سایر شرکت های بزرگ همواره با این چالش جدی مواجه هستند که چگونه انواع دستیابی به شبکه و accounting را از یک نقطه ‌صرفنظر از نوع تجهیزات استفاده شده برای دستیابی به شبکه ، مدیریت نمایند .
  با این که برخی سیستم های عامل دارای امکانات خاصی در این رابطه می باشند ، در اغلب شرکت های بزرگ می بایست از یک زیرساخت اختصاصی برای تائید و مدیریت دستیابی به شبکه استفاده گردد .
  پروتکل RADIUS ( برگرفته شده از Remote Authentication Dial-In User Service ) ، استانداردی برای طراحی و پیاده سازی سرویس دهندگانی است که مسئولیت تائید و مدیریت کاربران را برعهده خواهند گرفت.مشخصات و نحوه عملکرد پروتکل RADIUS در RFC 2865 و RFC 2866 تعریف شده است .
  پروتکل RADIUS از یک معماری سرویس گیرنده - سرویس دهنده برای تائید و accounting استفاده می نماید . پروتکل فوق اطلاعات accounting ، پیکربندی ، تائید و مجوزها را بین یک سرویس گیرنده RADIUS و یک سرویس دهنده RADIUS حمل می نماید . سرویس گیرنده RADIUS می تواند یک سرویس دهنده دستیابی شبکه ( NAS ، برگرفته شده از network access server ) و یا هر نوع دستگاه مشابه دیگری باشد که نیازمند تائید و accounting است .
  همانگونه که اشاره گردید NAS به عنوان یک سرویس گیرنده RADIUS عمل می نماید . سرویس گیرنده مسئول ارسال اطلاعات کاربر برای سرویس دهنده RADIUS است تا بر اساس نتایج برگردانده شده توسط سرویس دهنده ، در خصوص کاربر تعیین تکلیف گردد . سرویس دهندگان RADIUS مسئول دریافت درخواست ارتباط کاربر ، تائید وی و ارسال اطلاعات پیکربندی مورد نیاز برای سرویس گیرنده به منظور عرضه سرویس به کاربر می باشند . یک سرویس دهنده RADIUS می تواند به عنوان یک سرویس گیرنده پراکسی به سایر سرویس دهندگان RADIUS و یا سایر سرویس دهندگان تائید نیز عمل نماید .
  سرویس گیرندگان RADIUS از طریق پورت های 1812 و 1813 پروتکل حمل UDP ( برگرفته شده از User Datagram Protocol ) با یک سرویس دهنده RADIUS ارتباط برقرار می نمایند . در نسخه های اولیه پروتکل RADIUS از پورت های 1646 و 1645 پروتکل UDP استفاده می گردید . پروتکل RADIUS از پروتکل حمل TCP ( برگرفته شده از Transmission Control Protocol ) حمایت نمی نماید .
  RADIUS و سرویس دهنده IAS
  با استفاده از پروتکل RADIUS می توان دستگاهی نظیر یک NAS را بگونه ای پیکربندی نمود تا یک کاربر را برای‌ استفاده از یک سرویس خاص تائید نماید . به عنوان نمونه ، یک ISP می بایست کاربر یک پورت شبکه dial-in را تائید نماید تا این اطمینان ایجاد گردد که وی مجاز به استفاده از پورت مورد نظر می باشد . در چنین مواردی لازم است که NAS اطلاعات مورد نیاز برای این ارتباط را دریافت نماید . اطلاعات فوق توسط یک سرویس دهنده RADIUS در اختیار وی گذاشته می شود . پس از ایجاد ارتباط ، دستگاه NAS ممکن است در صورت نیاز اطلاعات accounting را به منظور اهداف مالی و شارژ کاربر تامین و ارائه نماید .
 • فهرست و منابع دانلود مقاله رایگان RADIUS و سرویس دهنده IAS


کلمات کلیدی:   - -

تحقیق در مورد دانلود مقاله رایگان RADIUS و سرویس دهنده IAS , مقاله در مورد دانلود مقاله رایگان RADIUS و سرویس دهنده IAS , پروژه دانشجویی در مورد دانلود مقاله رایگان RADIUS و سرویس دهنده IAS , پروپوزال در مورد دانلود مقاله رایگان RADIUS و سرویس دهنده IAS , تز دکترا در مورد دانلود مقاله رایگان RADIUS و سرویس دهنده IAS , تحقیقات دانشجویی درباره دانلود مقاله رایگان RADIUS و سرویس دهنده IAS , مقالات دانشجویی درباره دانلود مقاله رایگان RADIUS و سرویس دهنده IAS , پروژه درباره دانلود مقاله رایگان RADIUS و سرویس دهنده IAS , گزارش سمینار در مورد دانلود مقاله رایگان RADIUS و سرویس دهنده IAS , پروژه دانشجویی در مورد دانلود مقاله رایگان RADIUS و سرویس دهنده IAS , تحقیق دانش آموزی در مورد دانلود مقاله رایگان RADIUS و سرویس دهنده IAS , مقاله دانش آموزی در مورد دانلود مقاله رایگان RADIUS و سرویس دهنده IAS , رساله دکترا در مورد دانلود مقاله رایگان RADIUS و سرویس دهنده IAS

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول
دانلود مقاله، تحقیق، پروژه دانشجویی رسا پیپر