امتیاز کاربران: 

دانلود مقاله زندگینامه امام رضا ع

Word
20
497 KB 
14136
مشخص نشده
مشخص نشده
قیمت جدید: ۲,۰۰۰ تومان
دانلود مقاله
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه دانلود مقاله زندگینامه امام رضا ع

  زندگینامه امام علی بن موسی الرضا علیه السلام
  مقدمه :
  امام علی ‌بن موسی‌الرضا علیه‌السلام هشتمین امام شیعیان از سلاله پاک رسول خدا و هشتمین جانشین پیامبر مکرم اسلام می‌باشند.
  ایشان در سن 35 سالگی عهده‌دار مسئولیت امامت ورهبری شیعیان گردیدند و حیات ایشان مقارن بود با خلافت خلفای عباسی که سختی‌ها و رنج بسیاری رابر امام رواداشتند و سر انجام مامون عباسی ایشان رادرسن 55 سالگی به شهادت رساند.دراین نوشته به طور خلاصه, بعضی ازابعاد زندگانی آن حضرت را بررسی می نماییم.
  نام ،لقب و کنیه امام :
  نام مبارک ایشان علی و کنیه آن حضرت ابوالحسن و مشهورترین لقب ایشان رضا به معنای خشنودی می‌باشد. امام محمدتقی علیه‌السلام امام نهم و فرزند ایشان سبب نامیده شدن آن حضرت به این لقب را اینگونه نقل می‌فرمایند : خداوند او را رضا لقب نهاد زیرا خداوند در آسمان و رسول خدا و ائمه اطهار در زمین از او خشنود بوده‌اند و ایشان را برای امامت پسندیده اند و همینطور ( به خاطر خلق و خوی نیکوی امام ) هم دوستان و نزدیکان و هم دشمنان از ایشان راضی و خشنود بود‌ند.
  یکی از القاب مشهور حضرت عالم آل محمد است . این لقب نشانگر ظهور علم و دانش ایشان می‌باشد.جلسات مناظره متعددی که امام با دانشمندان بزرگ عصر خویش, بویژه علمای ادیان مختلف انجام داد و در همه آنها با سربلندی تمام بیرون آمد دلیل کوچکی براین سخن است، که قسمتی از این مناظرات در بخش جنبه علمی امام آمده است. این توانایی و برتری امام, در تسلط بر علوم یکی از دلایل امامت ایشان می‌باشد و با تأمل در سخنان امام در این مناظرات, کاملاً این مطلب روشن می‌گردد که این علوم جز از یک منبع وابسته به الهام و وحی نمی‌تواند سرچشمه گرفته باشد.
 • فهرست و منابع دانلود مقاله زندگینامه امام رضا ع


کلمات کلیدی:   -

تحقیق در مورد دانلود مقاله زندگینامه امام رضا ع, مقاله در مورد دانلود مقاله زندگینامه امام رضا ع, پروژه دانشجویی در مورد دانلود مقاله زندگینامه امام رضا ع, پروپوزال در مورد دانلود مقاله زندگینامه امام رضا ع, تز دکترا در مورد دانلود مقاله زندگینامه امام رضا ع, تحقیقات دانشجویی درباره دانلود مقاله زندگینامه امام رضا ع, مقالات دانشجویی درباره دانلود مقاله زندگینامه امام رضا ع, پروژه درباره دانلود مقاله زندگینامه امام رضا ع, گزارش سمینار در مورد دانلود مقاله زندگینامه امام رضا ع, پروژه دانشجویی در مورد دانلود مقاله زندگینامه امام رضا ع, تحقیق دانش آموزی در مورد دانلود مقاله زندگینامه امام رضا ع, مقاله دانش آموزی در مورد دانلود مقاله زندگینامه امام رضا ع, رساله دکترا در مورد دانلود مقاله زندگینامه امام رضا ع

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول
دانلود مقاله، تحقیق، پروژه دانشجویی رسا پیپر